Vnitřní síla v praxi | Pohádka o prasátku a paní pošťačce

Jednoho dne se Terezka s Pavlíkem rozhodli, že rozbijí svatební prasátko a peníze si vloží na účet. Udělali poslední fotografii a vypsali složenku typu A.

Druhý den šla Terezka na poštu. Nejprve se u přepážky ujistila, že opravdu může krabici plnou kovových mincí poslat na účet. „Ano, bez problému, jen to bude chvíli trvat,“ odvětila se smíchem paní pošťačka.

Terezka od ní také zjistila, že za složenku se dá platit pouze hotově, a tak musela na chvíli odběhnout, aby si vybrala peníze z bankomatu.

Napodruhé se dostala k jiné paní pošťačce a ta se na ni rozzuřila, co si to dovoluje, přinést takový balík padesátikorun.

„To mám jako všechno počítat? Vždyť pošta z toho nic nemá!“ lamentovala.

Terezka se však nezalekla ani nerozzlobila a stála klidně. Nakrátko ji napadlo, že by se mohla ohradit a přidat nějakou peprnou poznámku, ale rozhodla se, že takto už ne. Že nevstoupí do bludného trojúhelníku a nebude hrát tuto hru.

S úsměvem a pochopením zářila jako Slunce 🌞 Pouze pravila, že si nechala od kolegyně z vedlejší přepážky potvrdit, že je to v pořádku.

Paní pošťačka ze sebe chrlila další nelibé věty. Vtom se zvedla a šla se na zmíněnou kolegyni obořit. „Co jí to napovídala za nesmysly? Však ať si to spočítá sama!“

Po chvíli se vrátila, mnohem klidnější, a dala se do počítání.

Při vhazování mincí do nachystaných sáčků jí dvakrát spadla na zem padesátikoruna, což upoutalo Terezčinu pozornost.“ Hmm, to je ale zajímavé znamení,“ pomyslela si.

Než se nadála, bylo počítání u konce a jaký to div! Chybělo přesně 2 x 50 Kč!

Terezka si byla jistá, že se paní pošťačka přepočítala, a tak se nebála to říct nahlas.

Mezitím v sobě stihla procítit, jak chce situaci dále řešit. Nikdo za ní nestál, pošta zela prázdnotou, a tak by se ani v případě strachu nemusela ostýchat požádat o přepočítání. Terezka se však nebála, protože nebyla chycena v trojúhelníku.

Paní pošťačka přepočítání dokonce sama nabídla, ale Terezka se rozhodla jinak: „To je v pořádku. Těch 100 Kč si nechejte. Za ty starosti s počítáním.“

„Ale ne, já to opravdu přepočítám. Můžete si přijít později, kolegyně vám to předají.“

„To opravdu není třeba. Moc vám děkuji,“ pronesla Terezka láskyplně.

Paní pošťačka už stihla zpytovat svědomí a podivila se: „To mám za to, jak jsem na začátku hudrovala? To víte, to se někdy prostě stane…“

Terezka se jen tajemně usmála, znova poděkovala a odešla.

Měla dobrý pocit, že hned neskočila do protiútoku a pak i dokázala obdarovat člověka, který se k ní nejprve nechoval hezky. Bez postranních úmyslů, naprosto dobrovolně a z lásky.

A jak to pokračovalo dále 💗?

100 Kč hned bylo Terezce nabídnuto zpátky, když volali z Makra, že naúčtovali jedno Merci navíc. Ve skutečnosti však byl počet správný a na faktuře nic nepřebývalo 😯 Tuto nabídku tedy Terezka s Pavlíkem nepřijali.

Číslo 100 se však další den vrátilo znova, když si Terezka v Lidlu koupila dvě buvolí mozzarelly. Jedna vážila standardních 270 g a ve druhé byly „omylem“ 2 ks. Vážila přesně o 100 g více.

No, není to úžasné 😍😍😍?

Pokud se vám pohádka líbila a chtěli byste, aby takto fungovala i vaše realita, srdečně vás zvu na workshop Vnitřní síla za 10 minut, kde si povíme, co je to ten bludný trojúhelník a jak z něj vystoupit ven.

Těším se, Tereza Freya

Jsem Tvůrkyně zázračné reality. Urychluji zhmotnění vizí, probouzím vnitřní sílu a propojuji ženy s potenciálem změnit svět. Pár slov o mně >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů