Vystup ze závislostí | Podobenství o příšerách, nektaru a lidech

Posedlosti v poslední době nabírají na intenzitě. Lidé dobrovolně zahazují své pravé dary a talenty a skáčou do propasti. Tam dole na ně totiž čeká lahodný nektar, příslib nekonečného bohatství a hojnosti (dosaďte si sami) a pro něj by udělali COKOLI.

„Mňaaaaam! Anoooooo!!!“ Výskají a jsou naprosto bez sebe, že se jim ho KONEČNĚ podařilo ukořistit!

Je tak omamný, že se jím opájejí od rána do večera. Hodují a slaví každého dalšího skokana, který se k nim do propasti přidává. Vůbec si nevšímají, jak je nektar postupně oslepuje, otupuje, tráví… Jak se z nich stávají prázdné nádoby. Vysáté, vyčerpané…

Nevidí nic jiného než příslib nektaru. Rauš nabírá na intenzitě a oni chtějí víc a víc. Blížící se katastrofa je však neodvratitelná, a tak se nad nimi jednoho dne propast uzavře.

Bum.

Pastička zaklapne. „Už vás máme,“ libují si tvůrci této hry.

Realita plná opojných zážitků se jako mávnutím kouzelného proutku promění. Už není zdaleka tak růžová jako na začátku. Příšery začínají vylézat z děr a ukazovat svou pravou tvář.

Všechno černá. Opona iluzí je stržena. Teď už není potřeba nic skrývat. Mají je hezky pod zámkem. Přicházejí strach, výčitky, vina, manipulace… Pravý rozměr této reality.

Nektar se skokanům začíná zajídat a protivit, ovšem nedokážou říct NE. Pořád ho do sebe lijí, i když už jim nechutná. Prostě se to tak tady dole dělá. Nektar se pije a nediskutuje se o tom.

Ten, kdo se občas zvedne na protest, je silou umlčen. A tak skokani živoří, melou z posledního, avšak pořád někde ve skrytu věří, že nektar zase začne fungovat.

„Ach, to byla krásná doba! Kéž by se vrátila zpátky!“

Tuší, že nektar příslibů je jed, avšak nechtějí se ho vzdát. Drží se zuby nehty. Je to to poslední, co jim zbylo. Přišli o rodinu, přátele, koníčky… Ve stavu opojení nic nechutnalo tak dobře jako nektar.

Co jen budou dělat?

Bědují, že jsou ztraceni…

Když tu si najednou začnou uvědomovat, že jim přece jen něco zbylo. To, co celou dobu přehlíželi… Co jim nepřipadalo dost na úrovni.

TĚLO.

Jejich nejvěrnější přítel, jejich moudrá kotva. Zubožené, rozlámané, ale přesto stále zde a přítomné.

„Ach, tělo naše milované, odpusť nám, že jsme tebou tak dlouho pohrdali!“ omlouvají se mu a pláčou. V jejich srdcích se znova probouzí láska. V propasti se rozednívá…

Jakmile se skokani plně ponoří do svého těla a začnou se o něj starat, vrátí se jim zrak.

Rozhlédnou se okolo a všimnou si, že na stěnách propasti jsou spuštěné žebříky. Nikdy předtím je nezahlédli, a přesto jsou si jisti, že tam visely od začátku.

Dochází jim, že mezi příšerami nikdy nebyli uvězněni, že měli celou dobu volbu setrvat nebo odejít. Jediný, kdo je držel, byli oni sami – jejich vlastní pomatenost a závislost.

To oni přijali pozvánku a šli za hlasem příšer. To oni dobrovolně začali pít nektar. Nikdo je nenutil skočit. Byla to jejich svobodná volba.

Přiznání si pravdy jim vrací sílu po žebříku vyšplhat a vrátit se do své vlastní reality.

A tak zbývá už jediné – sebrat odvahu, vystoupit ze starých zvyků a tam nahoře se zotavit a vyrůst zpátky do sebe.

Na Zemi je spousta „příšer“ – učitelů. Naším úkolem je naučit se dívat pod jejich masky a nenechat se opíjet nektarem příslibů a zapomnění.

Pokud cítíte, že se teď v nějaké propasti nacházíte a chtěli byste pomoct uvidět žebřík a vylézt zpátky nahoru, ráda vás tímto procesem provedu :) Poznáte to tak, že se vám v nějakých oblastech zdaleka nedaří, jak by mohlo.

Na úvod doporučuji workshop o vnitřní síle za 10 minut, ve kterém vám odhalím princip bludného trojúhelníku, který vás stahuje a udržuje v propasti.

Pokud už jste na workshopu byli, můžeme na něj navázat transformačními konzultacemi a podívat se na vaše témata do hloubky :)

Společně odhalíme i další iluze a vy se tak posunete zase o kus dál k vašemu pravému potenciálu.

Držím palce na vaší cestě, Tereza Freya

Pomáhám duším rozpomenout si na jejich prapůvodní, Zdrojovou podstatu. Skrze obrazy, tanec a láskyplnou přítomnost. Pár slov o mně >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tvé osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů